Amit a természet nem ad meg, azt mi pótoljuk.
A növények természetes közege a szabad terület, de itt sem bízhatunk mindent a természet gondjaira. Ahhoz, hogy egy kültéri zöld terület, kert az év mind a négy évszakában szép legyen, folyamatosan ápolnunk és gondoznunk kell. Egy ápolt, karbantartott zöldterület eleganciát, exkluzivitást kölcsönöz. Egy ilyen terület kialakításához és fenntartásához speciális szakértelemre van szükség amelyben a beltéri növények gondozása mellett, a kültéri zöldterületek karbantartásában is szakértők vagyunk.
- Kültéri növénygondozás, gyepfelületek ápolása (öntözés, fűnyírás, gyommentesítés)
Elkötelezett hívei vagyunk a gondozott és a fenntartható zöld környezet kialakításának. Szakképzett kertészeink végzik a zöldfelületek ápolását, növények és gyepfelületek gondozását. Kollégáink éves növénygondozási ütemterv szerint végzik munkájukat az öntözéstől, a fűnyíráson át egészen a gyommentesítésig.
- Dísznövények, telepített virágok, fák ültetése
A kültéri növények ültetése, telepítése esetén figyelembe kell venni a helyszíni talaj-és csapadékviszonyokat. Szakembereink gondosan ügyelnek arra, hogy az egyes fajok harmonizáljanak egymással, habitus és szín szempontjából egyaránt. A növények az évszakok váltakozásával különböző színekben pompáznak, így a megfelelő fa, cserje és egyéb növényfajok szakszerű megválasztásával, kombinálásával érhetjük el azt, hogy az általunk gondozott kültéri zöldterületek az év minden egyes szakaszában színesek legyenek. Növénytelepítés előtt ajánlatos növényápolásban jártas szakértőink szaktudását igénybe venni, akik a helyszínek sajátosságai mellett a potenciális ügyfeleink igényeit is felmérik.
- Öntözőrendszerek telepítése, üzemeltetése és karbantartása
Egy öntözőrendszer telepítése jól meghatározható lépésekből álló folyamat, ahol az előzetesen felmért terület és az öntözéshez felhasználható vízforrás adatai ismeretében készítünk tervet. Az öntözőrendszer telepítése során az árkok kiásásától kezdve, a csővezetékek lefektetésén át, egészen a vezérlő automatika felszereléséig, Kollégáink folyamatosan ügyelnek arra, hogy teljeskörű és kiváló minőségű szolgáltatást nyújtsanak. Annak érdekében, hogy az öntözőrendszerek szavatossága minél később járjon le, célszerű szakértő kezekre bízni annak üzemeltetését. Az öntözőrendszerek meghibásodásait elkerülhetjük, ha rendszeres szezonális karbantartást tartunk, mely évente kétszer javasolt. Az egyiket késő ősszel, a téli fagyok megérkezése előtt érdemes beütemezni, ilyenkor az öntözőrendszereket vízteleníteni kell. A másik szezonális karbantartási folyamatot pedig tavasszal, az üzembehelyezés előtt érdemes beiktatni. Az öntözőrendszereknél azonban előfordulhatnak ad-hoc jellegű problémák is - szórófej megsérülése, nem megfelelő víznyomás, meghibásodott automatika stb. - amikor ajánlatos szakembereink segítségét kérni.
- Fagy elleni intézkedések kivitelezése, öntözőrendszerek vízmentesítése
Fagyveszély esetén az öntözőrendszer hálózatát teljesen vízteleníteni kell, melynek elmulasztása az öntözőrendszer meghibásodásához vezethet. A téli hónapokban a hideg, a viharok és a nagy mennyiségű hó is veszélyeztetik a növényeket, ezért ebben az időszakban Kollégáink egyik fő feladata a letört, sérült ágak szakszerű eltávolítása, sebek ápolása, hogy növényeink tavasztól újra egészségesen ékesítsék a kerteket.
- Parkok fenntartása és gondozása
A mesterségesen létrehozott parkok is élő ökorendszerek, melyek fenntartásához és fejlődéséhez egész évben az egyes évszakoknak megfelelően, rendszeres parkfenntartási munkák elvégzésére van szükség. A gyepfelületek gondozása, díszfák, díszcserjék metszése, ágyások, szoliterek gyomtalanítása, megfelelő tápanyagok utánpótlása, öntözés, növénypótlások, fagymentesítés is feladataink közé tartozik.
- Beton és járólapok fű- és gyommentesítése
A beton és járólapok mellett és a fugák között is előbb-utóbb megjelennek a gyomok. Az esztétikus környezet fenntartása érdekében ezeket a területeket is érdemes időnként gyommentesíteni, melyek történhetnek környezetkímélő gyomirtó szerek és manuálisan alkalmazható kerti szerszámok igénybevételével.
- Pázsitnyírás, gyomlálás
Annak érdekében, hogy a pázsit hosszú távon zöld és esztétikus maradjon, érdemes 4-10 naponta nyírni, a folyamatos fűnyírással elérhetjük, hogy a fű sűrűbbé váljon. A folyamatosan nyírt pázsitot tavasszal és ősszel több alkalommal is szellőztetni kell. Annak érdekében, hogy a gyep sokáig egészséges maradjon folyamatos öntözésre és időnként tápanyagpótlásra van szüksége. Kollégáink a pázsit ápolásán kívül a fűben található gyomokat is eltávolítják, hogy a gyep látványos és impozáns képet mutasson.
- Elhalt falevelek, egyéb hulladékok összegyűjtése és elszállítása
Minden területünkön odafigyelünk a környezettudatosságra az elhalt falevelek és egyéb zöldhulladékok összegyűjtése során is. Az összegyűjtött zöldhulladékot komposztáljuk, mely újra visszakerül a természetes körforgásba.
- Hó és fagy elleni óvintézkedések, síkosságmentesítés
A téli hónapokban fontos a járdák, kültéri parkolók tisztántartása és síkosságmentesítése a balesetveszélyek megelőzése érdekében. Gépparkunkban található eszközök alkalmasak a gyalogutakon, parkolókban található nagyobb mennyiségű hó eltávolítására (akár deponálására) is, melyek automatikus sószóró adapterrel is fel vannak szerelve. A síkosságmentesítést környezetbarát alapanyagokkal végezzük.
- Sövények, bokrok formára metszése
Minden kert kiemelt díszévé válhat egy ápolt esztétikus kerti sövény, formára vágott bokor.
A tavaszi és őszi formázás, metszés nem csak formázza a növényeket. Míg tavasszal serkenti a növények növekedését, ősszel felkészíti őket a téli pihenőre. A fák, cserjék, sövények metszésére nem csupán azok formájának megőrzése érdekében van szükség, metszés nélkül a növények gyorsan felkopaszodhatnak, megritkulhatnak.
- Rézsűfal, cölöpfal építése
Kisebb szintkülönbség áthidalása esetén rézsűfal építését ajánljuk. A rézsűk lejtése attól függ, hogy milyen az adott terület talajszerkezete. Míg laza talajnál alacsonyabb, kötött talajnál magasabb rézsűszöget építünk.
- Tereprendezés, földpótlás
A kerttervezést sokszor kihagyhatatlan megelőző folyamata a tereprendezés. Gyakran előfordul, hogy az egyes területeken a talaj nem egyenletes, ilyenkor szükséges a terepet termőfölddel feltölteni, annak érdekében, hogy a földterület egy szintben legyen.
- Egészségre ártalmas növények irtása
Szigorú előírások, jogszabályok vonatkoznak a toxikus, egészségre ártalmas növények irtására, ilyen például a vadkender és a parlagfű is. A parlagfű irtására vonatkozó szabályok már nem csak a virágzási, hanem a vegetációs időszakra is kiterjednek. Amennyiben nem teszünk eleget a parlagfű-mentesítési kötelezettségnek, akkor akár több milliós növényvédelmi bírságot is kaphatunk, ezért kiemelkedően fontos, hogy hozzáértő szakember végezze ezt a munkát.
- Növénypótlás, növénybeszerzés (külön elszámolás alapján)
Növénypusztulások többnyire a tél folyamán következhetnek be, ritkábban nyári kánikula okozta vízhiány miatt, vagy valamilyen növényi kártevő, kórokozó hirtelen elszaporodása miatt. A növénypótlások célja a növénypusztulások korrigálása, a növények elöregedése esetén egyes cserjéket, bokrokat érdemes 3-10 évente szakszerűen ifjítani is, hogy elkerüljük a tövek túlzott megvastagodását.