A kertek, parkok megtervezése egy rendkívül izgalmas, azonban egyáltalán nem egyszerű feladat. Minden lépést alaposan át kell gondolni, figyelembe kell venni a következő 10-20 évet is és természetesen gondolunk kell a változó éghajlatra is. A kerettervezések során kertészeink mindig kellő figyelmet szentelnek a növényfajták tudatos - változó környezeti és időjárási tényezőkhöz alkalmazkodva - kiválasztásának, hiszen a Master Csoport által kialakított kertek így lesznek hosszú távon ápoltak és esztétikusak.
Magyarországon jelenleg a legkeresettebb, legismertebb és legnagyobb mennyiségben ültetett tuja fajta az ún. thuja occidentalis smaragd, vagyis a smaragd tuja, mely ugyan talajban nem válogat, de szereti a nedves, tápanyagdús helyeket. Száraz talajban szenved, ezért rendszeres öntözést kíván. Ezek a növények már is megsínylették az idei évet. Igen közkedvelt növény a leander is, mely a Mediterráneumból származik. Sajnos a leander számára sem a legideálisabb választás a jelenlegi magyarországi klíma. A leander hozzászokott a meleg mediterrán időjáráshoz, azonban a tenger hűsítő és párásító hatása miatt az ottani nyár mégsem érződik olyannyira forrónak, mint nálunk. A leander és a hozzá hasonló magas páraigényű növények nem bírják a magyar klímát, ezért sok örökzöld kiszárad és elpusztul, sőt a leander a kültéri teleltetést, fagyokat sem kedveli. Be kell látnunk, hogy ezekkel a növényekkel a megváltozott viszonyok miatt hosszú távon nem tudunk tervezni, ezért olyan nem mediterrán növényekkel kell számolnunk, melyek jobban bírják az esetleges forró, száraz időjárást.
Nagyon fontos a lehulló csapadék tárolása: erre különböző méretű és formájú rendkívül esztétikus esővízgyűjtők alkalmazhatóak. Azonban a talaj vízmegtartó képességét úgy tudjuk leginkább megőrizni, ha szervesanyag-tartalmát növeljük. Egyik ilyen megoldás, ha a lehulló kerti lombokat, levágott füvet komposztáljuk. A komposztálás egy biológiai folyamat, amely a szerves hulladékot jelentős részben humuszszerű anyaggá alakítja át. A humuszos anyag néhány év alatt alakul ki, mely kiváló anyag a növények tövének betakarására és a talaj nedvességének megőrzésére.
A komposztálás mellett érdemes talajtakarást is alkalmazni, a talajtakaró növények ültetésével a talaj száradása jelentős mértékben csökkenthető. Amellett, hogy a talaj kiszáradását is megakadályozza, ezek a növények kiválóak a kert kihasználatlan, díszítetlen felületeinek csinosítására, esztétikusabbá tételére.
Összegyűjtöttünk néhány rendkívül gyönyörű talajtakaró növényt: